Masa mięśniowa bez tajemnic

Coraz szybciej zbliża się sezon urlopowy, warto więc zwiększyć starania o poprawę swojej sylwetki przed wyjazdem na wakacje. Aby pozbyć się zbędnego tłuszczu oraz wyrzeźbić mięśnie powinniśmy ułożyć odpowiednią dietę, zwiększyć aktywność fizyczną oraz pomyśleć o zakupie odpowiednich suplementów, które znacznie ułatwią osiągnięcie założonych celów. 

Pierwszym krokiem, jaki możemy uczynić w drodze do upragnionej sylwetki jest poprawienie swojej diety. Powinniśmy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z diety niezdrowe tłuszcze, słodycze, słodkie napoje oraz potrawy smażone na głębokim tłuszczu. Jeśli chcemy schudnąć i sprawić, że nasze mięśnie będą bardziej widoczne i pełne musimy dostarczyć do organizmu dobrej jakości białko zwierzęce. Najlepszym źródłem pełnowartościowego białka jest odżywka białkowa, ryby, jaja kurze, chude mięsa szczególnie kurczak oraz szynka wieprzowa. Powinniśmy zadbać, aby na dzień dostarczyć do naszego organizmy minimum 1,8 grama białka na kilogram masy ciała. Jeśli chcemy przyspieszyć efekty zainteresować nas powinna odżywka na masę. Stanowi ona wspaniałą alternatywę dla osób, które maja problem z przybraniem na masie mięśniowej. Zwykle stosuje się je po treningu, gdyż wtedy trwa tak zwane okno anaboliczne. 

Oprócz diety ważny jest również trening oraz innego typu aktywność fizyczna (spacery, bieganie, gra w piłkę). 

Ostatnim równie ważnym elementem potrzebnym do sukcesu są suplementy diety. Ja ze swojej strony mogę polecić tanie odżywki, gdyż nie ma sensu przepłacać gdy skład jest praktycznie taki sam.

Jeśli odpowiednio przyłożymy się do pracy nad sylwetką z pewnością osiągniemy wymarzone efekty.